5 ëmbëlsirat më të shijshme që mund të porosisësh këtë fundjavë në shtëpi

Food Delivery
1 vit më parë | Neps.al
5 ëmbëlsirat më të shijshme që mund të porosisësh këtë fundjavë në shtëpi

5 ëmbëlsirat më të shijshme që mund të porosisësh këtë fundjavë në shtëpi

Izolimi që filloi prej muajit mars e vazhdon sot e kësaj dite, nxorri në pah talentin apo dëshirën e shumë amvisave për të gatuar ëmbëlsira nga më të ndryshmet. Këtë gjë është e pamundur mos ta keni vënë re në shtëpinë tuaj, atë të komshiut, tek shtëpia e gjyshes dhe sigurisht nga “bombardimi” me foto e video gatimesh në Instagram.

Por le ta pranojmë: Jo të gjithë shkëlqejmë në kuzhinë!

Kjo s’do të thotë se do të mbetemi pa ëmbëlsira, sepse mjafton të përqafojmë atë metodën tjetër: Të porositurit nga telefoni! Kush nuk do donte të shijonte disa ëmbëlsira të veçanta të përgatitura nga duart e profesionistëve?

Neps.al ka 5 sugjerime fantastike për ju:

Pastel Pastry & Bakery Shop

Dulcey di Lece

Një kombinim perfekt i kremit karamel dhe çokollatës së zezë. Goja lëng sapo e sheh! Imagjino pak ta provosh….


Porosite këtu me SnapFood 

Tartuf Shop

Cheesecake  me tartuf 

Përbërësi sekret i kësaj ëmbëlsire?  Mjalte akacie me Tartuf! Shije e veçantë, ekstravagante dhe e guximshme që nuk duhet lënë pa provuar.


Porosite këtu me SnapFood 

Edua shop&eat Tirana

Gliko domateje

Produktet unike, natyrale dhe artizanale do t’i gjeni vetëm këtu. Glikoja e domateve ka një shije tepër të veçantë dhe është 100% prodhim shqiptar, duke ju siguruar kështu një cilësi maksimale.


Porosite këtu me SnapFood 

Pastiçeri Nela 

Provo një snickers Nela dhe pasditja jote do të jetë më e ëmbël! Mos na thoni pastaj që nuk ju thamë…


Porosite këtu me SnapFood 

Veggies Tirana

Torta vegane e “Veggies Tirana” ka të gjithë përbërësit e duhur për të qenë një ëmbëlsirë. Një kombinim i paparë i frutave të thata dhe çokollatës.


Porosite tani me SnapFood 

Porosit ëmbëlsirën tënde të preferuar dhe SnapFood do ta sjellë atë pranë shtëpisë. Si të paguani? E lehtë fare, pagesa bëhet në dorëzim.